Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto 2019 jatkuva haku

Toteutusaika

15.1.2019 - 31.12.2019

Paikka

AVA-instituutti, Karstulantie 6, Helsinki

Laajuus/Kesto

180 osaamispistettä

Hinta

Ilmainen osallistuminen

Peruutusehdot

Tiedotamme opiskelupaikan saamisesta henkilökohtaisesti hakuajan päätyttyä. Alle 14 vrk ennen koulutuksen alkua tehdyistä peruutuksista perimme 70€ toimistokuluja. AVA-instituutti pidättää oikeuden koulutuksen muuttamiseen, siirtämiseen tai peruuttamiseen.

Hakeutumisaika

15.1.2019 - 31.12.2019
Hakeudu tästä

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto on erinomainen alan esimiehille räätälöity käytännönläheinen tutkinto. Tutkinnon avulla vahvistetaan monipuolisesti esimies- ja tuloksentekotaitoja.

 

Tutkintokoulutuksen tavoitteena on tukea menestymistä käytännön esimiestehtävissä majoitus- ja ravitsemisalalla sekä kehittää valmiuksia siirtyä eteenpäin uralla. Suositussa valmennuksessamme perehdytään majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön eri osa-alueisiin.

Tiedustelut

Gravatar

Sanna Laaksonen

0405534668

sanna.laaksonen@ava-instituutti.fi

Asiasanat

Monimuotokoulutus, Erikoisammattitutkinto, mara, Esimiestyö, Majoitus- ja ravitsemisala, Näyttötutkinto